Linkajánló
- DERMISZ BEAUTY & SOUL CLINIC Fonyód Egy szépségszalon, ahol nem csak bőrödet, hanem életed pillanatait is megszépítjük…
.
.
A válasz erre a kérdésre nem egyszerű, mivel az autoimmun betegségek sokfélék (kb.30 féle kórkép) lehetnek, több szervet is érinthetnek. Nem mindegy, hogy milyen okokra vezethető vissza a megjelenése, sok minden állhat feltételezésként a háttérben. Pontosan kell tudnia a tetováló szakembernek, hogy melyik fajtával áll szemben, mert ami a bőrt is érinti (pl. scleroderma), ott jobb kerülni a sminktetoválást, ezért mindenképpen kérjük ki kezelőorvos véleményét a sminktetoválás előtt.
.
.
Autoimmun betegségről akkor beszélnek, amikor az immunrendszer kóros, támadó jellegű immunválaszt indít a szervezetben normálisan is megtalálható valamilyen struktúra ellen. Az autoimmun betegségek sokszor fiatal korban jelennek meg.
Kialakulásukban veleszületett genetikai hajlam és a környezeti tényezők együttes alakulásának van szerepe, pontos okuk azonban az esetek többségében ismeretlen. Gyakran halmozottan fordulnak elő, vagyis egy autoimmun betegségben szenvedő betegben bizonyos idő elteltével újabb ilyen kórkép jelenhet meg.
Az autoimmun betegségek véglegesen nem gyógyíthatók, azonban egyre hatékonyabban kezelhetők. Terápiájukra elsősorban az immunrendszert gyengítő gyógyszereket alkalmaznak. Az utóbbi időben számos célzott biológiai terápia is elérhetővé vált, melyek addig sokszor kezelhetetlennek tűnő kórképekben is hatásosnak bizonyultak. (Forrás: Wikipédia)
.
.
Ahhoz, hogy vendégeink elégedettek legyenek, hogy esztétikus, egyéniségükkel harmonizáló tetoválást viselhessenek, fontos megérteniük a sminktetováló pigmentek szervezetbe jutásának, bomlásának, kikopásának a folyamatát. Mindezeket ugyanis az immunrendszerünk végzi.
.
Az immunrendszer fő feladata, hogy megkülönböztesse a saját és idegen anyagokat, valamint, ha utóbbiakkal találkozik, akkor eltávolítsa, megsemmisítse azokat. Mindeközben emlékeztető nyomokat hagy hátra azért, hogy egy esetleges, következő betolakodóval szemben erősebben és felkészültebben tudjon fellépni. Tehát, általánosságban véve elmondhatjuk, hogy:
.
.
.
Sminktetoválásnál a baktériumok helyett pigment molekulát képzeljünk el.
A makrofágok bekebelezik a pigmenteket és közben aktiválják a specifikus immunrendszert, ezek sejtjeinek (T limfocitáknak) bemutatják a makrofágok az idegen molekulákat és azt aktiválják.
Az aktivált specifikus sejtek osztódnak és memória sejtté alakulnak, és közben megtanultak emlékezni a pigmentre. Így, amikor újra ugyanazt a pigmentet tetováljuk a bőrbe, akkor már nemcsak a makrofágok fognak aktiválódni, hanem sokkal gyorsabban válaszolnak a memória T-limfociták és eltüntetik a pigmentet tartalmazó bőrsejteket és molekulákat, de egyúttal aktiválják a nemspecifikus makrofágokat is. Ez enyhe gyulladást okoz a bőrben, a tetoválás helye viszkethet, éghet.
.
.
Első alkalommal végzett tartós sminktetováláskor az immunrendszer nincs felkészülve a beavatkozásra, ezért van az hogy a legtöbb esetben minimális duzzanat ill. pirosság lép fel, a korrekciónál pedig fokozottabb érzékenységgel ill. nagyobb duzzanattal, azaz a falósejtek nagyobb aktivitásával lehet számolni.
Az idő előrehaladtával egyre több és több T-limfocita az ún. gyilkos (ölő) T-sejt termelődik, így az elszarusodás mellett, ez is az oka annak, hogy egyre halványabb lesz a sminktetoválás.
.
.
Amennyiben kis molekulákról beszélünk – jelen esetben minden bizonnyal – akkor igazából teljesen mindegy, a lényeg az lenne, hogy a pigment ne tudjon kapcsolódni egy fehérje fibroblaszthoz se, mert akkor nem is tudja aktiválni a limfocitákat.
Az inorganikus, szervetlen nagy molekulájú vas-oxidos, titán-dioxidos pigmentek NEM okoznak specifikus immunreakciót (allergiát), mert túl nagyok (0,3-6um) és halmozottan helyezkednek el, így a makrofág (8-10um nagyságú önmaga is) ha fagocitálja(bekebelezi) is, nem tud vele mit kezdeni, nem tudja elszállítani.
Azt talán még érdemes végig gondolni, hogy ha különböző pigmenttel tetoválnánk az első ill. a korrekciós műveletek során, az az immunreakció szempontjából szerencsésebb mivel az immunrendszer még nincs felkészülve az adott új anyagra.
Tehát autoimmun betegség esetén amikor az immunrendszer kóros, támadó jellegű immunválaszt indít még a szervezetben normálisan is megtalálható struktúrák ellen is, akkor nem garantálhatjuk azt, hogy egy kívülről bevitt pigmentet befogadna.
Ilyen esetben nem garantálható a sminktetoválás optimális eredménye.
.
.
Mielőtt a sminktetoválás mellett döntenél, kérlek olvasd át az általunk összegyűjtött legfontosabb információinkat, tanácsainkat, garanciáinkat itt >>>
.
.
>>>> Az árlistánkat itt megtalálod <<<<
Bejelentkezés: 06-30/ 267-9371
Üdvözletem!
A segítségét/tanácsát szeretném kérni. Pár napja szemhéjtetoválást csináltattam. Valószínű, hogy nem figyeltem oda megfelelőképpen és nem olvastam utána sok olyan dolognak, ami fontos lett volna. A hölgy, aki készítette a szemhéjtetoválást, menet közben szólt, ha esetlegesen pajzsmirigybetegségem lenne, akkor le fogja dobni a festéket a szemem. Ha ezt előre tudom, akkor nem csináltatom meg…, mert nagyon úgy tűnik, hogy már most 5-6 nap után láthatóan gyengébb és elhalványult a csík, amit tetoválásként kaptam. A pajzsmirigybetegség nem 100%, mivel vérvételt nem csináltattam, hisz a covid miatt nagyon nehéz bejutni körzeti orvoshoz, de a hajhullás, a stressz, az előredülledő szem, amit említettek – ezek sajnos fennállnak. Most kicsit el vagyok keseredve, hogy megcsináltattam, örültem, boldog voltam, és végülis a hölgynek lehetett igaza, hogy ha ez a betegség fennáll, akkor lepatogzik. Tudna esetleg valamiféle biztató választ adni? Köszönöm a segítségét, üdv: Udvardi Ági
Kedves Ági, szomorúan olvsom az Ön esetét, de ilyen esetben ismernem kellene a pontos részleteket, mert tapasztalatom szerint a pajzsmirigybetegség jelenthet ugyan kockázatot, de nem szükségszerűen fog a festék kilökődni. Kérem, amennyiben van lehetősége keressen fel a szalonban személyesen.
Kreatív sminktetoválási technikák Fonyódon büszke arra, hogy WordPress szív hajtja